Czy warto zorganizować imprezę w namiocie ?

Jest wiele powodów i sposobności do zorganizowania imprezy. Niektóre mają charakter dość swobodny inne bardziej oficjalny. Niezależnie od rodzaju imprezy zawsze jej organizatorowi zależy by wypadła jak najlepiej.

Impreza w plenerze pod namiotem

Organizując imprezę w plenerze staramy się zapewnić naszym gościom odpowiednie miejsce do zabawy i biesiadowania. Należy pamiętać również o stanowiskach z jedzeniem. Można zorganizować szwedzki stół. Musimy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia opadów deszczu lub uciążliwych upałów. By uniezależnić się od warunków atmosferycznych i zapewnić odpowiedną przestrzeń imprezową możemy skorzystać z usług wypożyczalni namiotów i sprzętu cateringowego. Firmy takie dysponują namiotami o różnych wymiarach, dzięki temu możemy dobrać wielkość namiotu do ilości spodziewanych gości oraz do wielkości posiadanego terenu. Niektóre z nich posiadają w swojej ofercie duży asortyment różnorodnego sprzętu cateringowego, dzięki któremu nasza impreza będzie bardziej dystyngowana, a nam zaoszczędzi czasu i wysiłku zwykle poświęcanego na kelnerowanie. 

Dobór odpowiedniego namiotu

Namiot jest idealnym rozwiązaniem na organizowanie 18-stki, poprawiny, wieczory panieńskie/kawalerskie, urodziny, rocznice, pikniki, firmowe imprezy integracyjne, spotkania rodzinne, chrzciny, roczki oraz wszelkich innych spotkań towarzyskich. Kluczowe znaczenie przy doborze wielkości namiotu ma ilość zaproszonych gości oraz wielkość posiadanego miejsca na jego usytuowanie. Należy pamiętać, że ilość osób jakie pomieści nasz namiot poza jego wielkością zależy również od wielkości i sposobu rozmieszczenia stołów. 

Powinniśmy przewidzieć w namiocie dodatkowe miejsce na parkiet jeśli przewidujemy tańce oraz na szwedzki stół jeśli zamierzamy wykorzystać sprzęt cateringowy.

Ogrzewanie do namiotu

Wczesną wiosną lub na jesień, gdy temperatury na zewnątrz jeszcze nas nie rozpieszczają możemy nasz namiot doposażyć o ogrzewanie. Ogrzewanie namiotu może stanowić dmuchawa elektryczne lub gazowa, gazowe promienniki podczerwieni, elektryczne promienniki podczerwieni. Nasza firma dysponuje ELEKTRYCZNYMI PROMIENNIKAMI CIEPŁA co w naszej opinie stanowi najbezpieczniejszą i ekonomiczną alternatywę.

Praktyczna lampa grzewcza na podczerwień świetnie sprawdza się jako źródło ogrzewania do namiotów ogrodowych i imprezowych. Urządzenie odznacza się kompaktową, łatwą do zawieszenia konstrukcją. Ponadto nie emituje hałasu. Dzięki technologii podczerwieni i mocy 1500 W szybko powstaje przyjemne ciepło. Przestrzeń na podłodze nie jest zajmowana dzięki montażowi sufitowemu.

Sprzęt cateringowy

Do najbardziej popularnego i przydatnego sprzętu cateringowego, który możemy użyć do organizacji naszego przyjęcia pod namiotem możemy zaliczyć: 

  • BEMARY ELEKTRYCZNE – urządzenie gastronomiczne w formie stalowej wanny o podwójnych ściankach, w której umieszcza się pojemniki z żywnością. Pośrednikiem ciepła staje się rozgrzana para wodna.
  • WARNIKI – rządzenie przeznaczone do szybkiego zaparzania dużej ilości wody przeznaczonej do przyrządzania kawy, herbaty lub napojów typu instant, wina i piwa. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość przygotowywania w nim grzańca i piwa.
  • KOCIOŁEK ELEKTRYCZNY – to profesjonalny produkt stworzony z myślą o zastosowaniu podczas rożnych imprez. Sprzęt o pojemności 10 l utrzymuje ciepło dań takich jak np. sosy, gulasze, chilli con carne i zupy. Temperatura wewnątrz podgrzewacza regulowana jest automatycznie.
  • TERMOSY KONFERENCYJNE – urządzenie z pompką do kawy i herbaty. Na zewnątrz jak i środek wykonany z wysokiej jakości satynowanej stal nierdzewnej.

Rekomendowane artykuły