Jaki namiot na imprezę

Dobór namiotu na naszą imprezę w plenerze jest pierwszym i najważniejszym etapem jej organizacji. Wybór rozmiaru namiotu zależy głównie od poniższych czynników:

  • Spodziewana ilość gości
  • Rodzaj aktywności
  • Dostępna przestrzeń
  • Przewidywana pogoda
  • Planowane umeblowanie
  • Posiadane fundusze

Namioty imprezowe to uniwersalne i praktyczne konstrukcje, które mogą uatrakcyjnić organizowane w plenerze przyjęcie. Są dostępne w różnych wersjach i rozmiarach. Niejednokrotnie zorganizowanie imprezy bez namiotu jest niemożliwe lub co naj miej dyskusyjne. Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących wynajem namiotów o różnych rozmiarach i z możliwością doboru różnego rodzaju wyposażenia takiego jak stoły, ławy, krzesła, oświetlenie, ogrzewanie czy różnorodnego sprzętu cateringowego. Ceny wynajmu w ostatnich latach stały się bardzo przystępne i stanowią poważną alternatywę względem organizacji imprez w restauracjach. Wynajem taki jest tym bardziej atrakcyjną alternatywą w połączeniu z szeroką gamą usług cateringowych świadczonych przez wyspecjalizowane firmy.

Należy pamiętać, że ilość osób jakie pomieści nasz namiot poza jego wielkością zależy również od wielkości i sposobu rozmieszczenia stołów. Przedstawia to poniższy przykład.

Namiot o wymiarach szerokość 4m długość 8m – ilość osób 28. Stoły usytuowane po środku namiotu, złączone ze sobą (powstanie stół o wymiarach 6,6m x 1m). Ławy ułożone wzdłuż boków i po jednej ławce z przodu i z tyłu stołów.

Ten sam namiot o wymiarach szerokość 4m długość 8m – ilość osób 48. Stoły ustawione każdy osobno (stół o wymiarach 2,2m x 0,5m). Ławy ułożone po bukach każdego ze stołów. Przy każdym stole usiądzie 8 osób.

Powinniśmy przewidzieć w namiocie dodatkowe miejsce na parkiet jeśli przewidujemy tańce oraz na szwedzki stół jeśli zamierzamy wykorzystać sprzęt cateringowy. W takim wypadku przy 48 gościach odpowiedni byłby namiot o wymiarach co naj miej 4m na 10m.

Rekomendowane artykuły